M3CCK-1006J
DigiKey Part Number
M3CCK-1006J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3CCK-1006J
Description
IDC CABLE - MKC10K/MC10G/MKC10K
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Gray, Ribbon
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)