ESP32-P4-90CT
DigiKey Part Number
1613-ESP32-P4-90CT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESP32-P4-90CT
Description
9.0", 1280X800 PIXELS, SLIM INTE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) I2C, PWM, SPI, UART 9" (228.60mm) 1280 x 800 (WXGA1)
Category
Touchscreen
Capacitive
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Diagonal Screen Size
9" (228.60mm)