SK-GEN4-35DT-AR
DigiKey Part Number
1613-1171-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SK-GEN4-35DT-AR
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, SPI, TTL 3.5" (88.90mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Viewing Area
49.00mm W x 73.40mm H
Dot Pitch
0.15mm W x 0.15mm H