BF23312-24B
DigiKey Part Number
289-1168-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF23312-24B
Description
CCFL WH LAMP 1100V 6MA 2.3X312MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp 1100V (Start), 618V (Operating) 6 mA 50000 cd/m2 2.3mm x 312mm
Category
Voltage
1100V (Start), 618V (Operating)
Manufacturer
JKL Components Corp.
Current
6 mA
Packaging
Bulk
Output
50000 cd/m2
Part Status
Active
Size / Dimension
2.3mm x 312mm