ABM8-10.000MHZ-12-R100-D3Y-T
DigiKey Part Number
535-ABM8-10.000MHZ-12-R100-D3Y-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM8-10.000MHZ-12-R100-D3Y-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM8-10.000MHZ-12-R100-D3Y-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-10.000MHZ-12-R100-D3Y-T
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±25ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM8-10.000MHZ-12-R100-D3Y-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
10 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)