AEACBA081014-M698
DigiKey Part Number
535-14685-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AEACBA081014-M698
Description
RF ANT 2X2 4G/LTE MIMO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, LTE Dome SMA Male Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
3
Series
Gain
3dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 2m
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
Cellular
Ingress Protection
IP67
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
829MHz, 2.2GHz
Height (Max)
0.571" (14.50mm)
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz