ASDMB-25.000MHZ-XY-T
DigiKey Part Number
535-11157-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11157-1-ND - Cut Tape (CT)
535-11157-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDMB-25.000MHZ-XY-T
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASDMB-25.000MHZ-XY-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
16mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)