M2-A1-67-R-SMT-5.80-KE-T/R
DigiKey Part Number
2057-M2-A1-67-R-SMT-5.80-KE-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
2057-M2-A1-67-R-SMT-5.80-KE-T/RCT-ND - Cut Tape (CT)
2057-M2-A1-67-R-SMT-5.80-KE-T/RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M2-A1-67-R-SMT-5.80-KE-T/R
Description
CONN M.2 FMALE 67POS 0.020 GOLD
Detailed Description
67 Position Female Connector M.2 (NGFF) Mini Card Gold 0.020" (0.50mm) Black
Card Thickness
0.031" (0.79mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.020" (0.50mm)