G-410-V2325 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Aearo Technologies LLC, a 3M company
In Stock: 6 181
Datasheet
Screw Grommet Thermoplastic Black
Designing a Vibration Isolation Solution Modulus Shape Factor
G-410-V2325
DigiKey Part Number
EAR1243-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G-410-V2325
Description
SCREW GROMMET THERMOPLASTIC BLK
Customer Reference
Detailed Description
Category
Mounting Hole Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Manufacturer
Head Height
0.230" (5.84mm)
Series
Material
Thermoplastic
Packaging
Bag
Color
Black
Part Status
Obsolete
Base Product Number
Head Diameter
0.377" (9.58mm)