70236-103LF
70236-103LF
70236-103LF
DigiKey Part Number
609-6100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70236-103LF
Description
CONN HEADER BLADE PWR 8POS PCB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
EDA/CAD Models
70236-103LF Models
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Pitch
0.236" (6.00mm)