70236-107LF
DigiKey Part Number
70236-107LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70236-107LF
Description
CONN HEADER BLADE PWR 8POS PCB
EDA/CAD Models
70236-107LF Models
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Pitch
0.236" (6.00mm)