AD8250ARMZ-R7
DigiKey Part Number
AD8250ARMZ-R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
AD8250ARMZ-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
AD8250ARMZ-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8250ARMZ-R7
Description
IC INST AMP 1 CIRCUIT 10MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Instrumentation Amplifier 1 Circuit Push-Pull 10-MSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AD8250ARMZ-R7 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Input Offset
70 µV
Mfr
Current - Supply
4.1mA
Series
Current - Output / Channel
37 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
10 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
Push-Pull
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Slew Rate
25V/µs
Supplier Device Package
10-MSOP
-3db Bandwidth
10 MHz