AHV24V2KV10MAW
DigiKey Part Number
4022-AHV24V2KV10MAW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHV24V2KV10MAW
Description
High Voltage - Non-Isolated
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed DC DC Converter 1 Output 2000V 10mA 25V Input
Category
Voltage - Output 1
2000V
Manufacturer
Analog Technologies
Current - Output (Max)
10mA
Packaging
Bulk
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Efficiency
70%
Type
Enclosed
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Voltage - Input (Min)
23V
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input (Max)
25V
Size / Dimension
4.11" L x 2.36" W x 1.10" H (104.4mm x 59.9mm x 27.9mm)