Q14F3CXXG24E
DigiKey Part Number
679-2888-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F3CXXG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 10MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Packaging
Bag
Lens Size
10.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
5mcd
Lamp Color
Green
Viewing Angle
100°
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V