Q2XRPLAF100-Q3
DigiKey Part Number
2170-Q2XRPLAF100-Q3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q2XRPLAF100-Q3
Description
SENSOR, ADJ FLD, 100MM, 10-30VDC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 0.709" ~ 3.937" (18mm ~ 100mm) PNP - Dark-ON
Output Configuration
PNP - Dark-ON
Series
Light Source
Red (680nm)
Connection Method
Connector, M8
Ingress Protection
IP67
Sensing Method
Background Suppression
Adjustment Type
Adjustable, 3-Turn Potentiometer
Sensing Distance
0.709" ~ 3.937" (18mm ~ 100mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 50°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V