SLPVAP25-410
DigiKey Part Number
2170-SLPVAP25-410-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPVAP25-410
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand
Category
Protective Height
410mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Number of Beams
21
Series
Operating Range
0.1m ~ 4.0m
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Protection
Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
25mm