77F470J-TR-RC
DigiKey Part Number
118-77F470J-TR-RCTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-77F470J-TR-RCCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77F470J-TR-RC
Description
FIXED IND 47UH 340MA 1.3 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 340 mA 1.3Ohm Max Axial
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max
Series
Q @ Freq
45 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Frequency - Self Resonant
6.3MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)