AC2015SQ-17NJ
DigiKey Part Number
118-AC2015SQ-17NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC2015SQ-17NJCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC2015SQ-17NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC2015SQ-17NJ
Description
FIXED IND 17NH 2.7A 9MOHM SMD
Detailed Description
17 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.7 A 9mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AC2015SQ-17NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
9mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
100 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.072" L x 0.090" W (1.83mm x 2.29mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.070" (1.80mm)