CRF2512-JZ-R003ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 3 950
Datasheet
3 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
CRF2512-JZ-R003ELF
DigiKey Part Number
CRF2512-JZ-R003ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRF2512-JZ-R003ELF
Description
RES 0.003 OHM 5% 2W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRF2512-JZ-R003ELF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)