SRP0510F-R47M
DigiKey Part Number
118-SRP0510F-R47MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRP0510F-R47MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRP0510F-R47MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP0510F-R47M
Description
FIXED IND 470NH 7.7A 21.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 7.7 A 21.6mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
21.6mOhm Max
Series
Q @ Freq
10 @ 100kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
90MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
9A