SRP1038CC-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1038CC-100M |
Description | FIXED IND 10UH 8.5A 32 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Wirewound Inductor 8.5 A 32mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 12.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 32mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 10MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |