SRP3212A-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP3212A-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 3.1A 101 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Inductor 3.1 A 101mOhm Max 1210 (3225 Metric) Flat Wire |
Datasheet | Datasheet |
Category | Q @ Freq 5 @ 100kHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 28MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Features Flat Wire |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.4A | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Shielding Shielded | Base Product Number |
DC Resistance (DCR) 101mOhm Max |