SRP5020CC-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5020CC-100M |
Description | FIXED IND 10UH 2.5A 199 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Wirewound Inductor 2.5 A 199mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.6A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 199mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 18MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |