SRP5030CA-1R0M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5030CA-1R0M |
Description | FIXED IND 1UH 12.2A 7.6 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 12.2 A 7.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP5030CA-1R0M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 7.6mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 50MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 16.5A | Base Product Number |