SRP5030CC-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5030CC-100M |
Description | FIXED IND 10UH 2.8A 122 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Wirewound Inductor 2.8 A 122mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 122mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 2.8A |