PBB-11835-3
DigiKey Part Number
PBB-11835-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBB-11835-3
Description
BOX PLASTIC GRAY 7.09"L X 3.15"W
Detailed Description
Box Plastic, Fiberglass/Polyester, Polycarbonate Gray Cover Included 7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm) X 3.346" (85.00mm)
Thickness
0.118" (3.00mm)
Features
Pushbutton Holes - 3
Size / Dimension
7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm)
Height
3.346" (85.00mm)
Area (L x W)
22.3in² (144cm²)