VSRU2713-2R2K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VSRU2713-2R2K |
Description | FIXED IND 2.2UH 47.3A 0.82 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Unshielded Wirewound Inductor 47.3 A 0.82mOhm Max 3-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VSRU2713-2R2K Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 68A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.82mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 3-SMD |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 1.094" L x 1.016" W (27.80mm x 25.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm) |