VSRU2716-150K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VSRU2716-150K |
Description | FIXED IND 15UH 33.1A 2.3 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Unshielded Wirewound Inductor 33.1 A 2.3mOhm Max 3-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VSRU2716-150K Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 23A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 2.3mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 3-SMD |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 1.094" L x 1.016" W (27.80mm x 25.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.665" (16.90mm) |