402F19211CKR is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
19.2 MHz ±10ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
402F19211CKR
DigiKey Part Number
402F19211CKR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402F19211CKR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
402F19211CKR Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)