ATS12ASM-1E
DigiKey Part Number
CTX1080TR-ND - Tape & Reel (TR)
CTX1080CT-ND - Cut Tape (CT)
CTX1080DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS12ASM-1E
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz