MDS-200ADB24 AA
DigiKey Part Number
1145-1246-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS-200ADB24 AA
Description
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
93%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed
Size / Dimension
4.48" L x 2.55" W x 1.76" H (113.9mm x 64.7mm x 44.7mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
5 A