D58V0M4U8MR-13
DigiKey Part Number
31-D58V0M4U8MR-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D58V0M4U8MR-13CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D58V0M4U8MR-13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D58V0M4U8MR-13
Description
TVS DIODE 58VWM 100VC 8-SO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100V Clamp 24A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SO
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D58V0M4U8MR-13 Models
Category
Power - Peak Pulse
2700W (2.7kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Ethernet
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
55pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
100V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A (8/20µs)