DXTN10060DF-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DXTN10060DF-7 |
Description | PWR LOW SAT TRANSISTOR SOT23 T&R |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 60 V 2 A 200MHz 480 mW Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Collector Cutoff (Max) 100nA |
Mfr | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 350 @ 10mA, 2V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 480 mW |
Part Status Active | Frequency - Transition 200MHz |
Transistor Type | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 60 V | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 180mV @ 50mA, 2A |