CL2-F60-12R
DigiKey Part Number
4761-CL2-F60-12R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL2-F60-12R
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 6A CHASS
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 6 A 250V 250V 50 ~ 60Hz Single Stage Quick Connect
Category
Voltage - Rated AC
250V
Current
6 A
Series
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated DC
250V