200MSP1T3B3M7RE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
C&K
In Stock: 0
How Many Poles do you need?
What Electrical Ratings do You Need?
200MSP1T3B3M7RE
DigiKey Part Number
200MSP1T3B3M7RE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
200MSP1T3B3M7RE
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Detailed Description
Toggle Switch SPDT Panel Mount, Right Angle, Vertical
Datasheet
EDA/CAD Models
200MSP1T3B3M7RE Models
Actuator Length
7.37mm
Termination Style
PC Pin
Panel Cutout Dimensions
Circular - 4.95mm Dia
Mounting Type
Panel Mount, Right Angle, Vertical
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC
20 V
Voltage Rating - DC
20 V