800AC1BLKCAP
DigiKey Part Number
800AC1BLKCAP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
800AC1BLKCAP
Description
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Pushbutton Switch Cap Black Snap Fit
Manufacturer
E-Switch
Illumination
Non-Illuminated
Series
For Use With/Related Products
800A Series
Packaging
Bulk
Mounting Type
Snap Fit
Part Status
Active
Size
4.00mm Dia x 4.03mm H