TL4115AF220Q | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TL4115AF220Q |
Description | SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TL4115AF220Q Models |
Category | Actuator Height off PCB, Vertical 2.60mm |
Mfr | Actuator Orientation Top Actuated |
Series | Termination Style SMD (SMT) Tab |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Outline 4.50mm x 2.20mm |
Part Status Active | Illumination Non-Illuminated |
Circuit SPST-NO | Operating Force 220gf |
Switch Function On-Mom | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC | Switch Travel 0.15mm |