T60030-3CR
T60030-3CR
T60030-3CR
DigiKey Part Number
283-3388-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T60030-3CR
Description
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 30 A 600V 3 Circuit Cartridge Chassis Mount
Category
Current Rating (Amps)
30 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
0.563" Dia x 1.5" L (14.3mm x 38.1mm)