FAZ-C20/3-NA
DigiKey Part Number
5730-FAZ-C20/3-NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-C20/3-NA
Description
FAZ-NA UL 489 MCB 3P 20A C CURVE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 20A 415 V AC 96 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FAZ-C20/3-NA Models
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
Eaton Electrical
Voltage Rating - AC
415 V
Series
Voltage Rating - DC
96 V