MFBW1V3216-152-R
DigiKey Part Number
283-MFBW1V3216-152-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBW1V3216-152-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBW1V3216-152-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBW1V3216-152-R
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 1206 1LN
Detailed Description
1.5 kOhms 1 Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 500mA 450mOhm
Category
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
450mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)