MSMA0805R0030FSM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MSMA0805R0030FSM |
Description | RES 0.003 OHM 1% 1/2W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |