ECS-143-18-33Q-DS
DigiKey Part Number
XC1988TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1988CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1988DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-143-18-33Q-DS
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.31818 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-143-18-33Q-DS Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
14.31818 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
18pF