ECS-2520Q-18-330-DP-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-2520Q-18-330-DP-TR |
Description | XTAL OSC XO 33.0000MHZ HCMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-2520Q-18-330-DP-TR Models |
Category | Voltage - Supply 1.8V |
Mfr | Frequency Stability ±30ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 3mA |
Function Enable/Disable | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Output HCMOS | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |