ECS-40-20-4VX
DigiKey Part Number
XC1570-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-40-20-4VX
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 MHz ±30ppm Crystal 20pF 150 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-40-20-4VX Models
Category
Frequency Tolerance
±30ppm
Mfr
Load Capacitance
20pF
Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
4 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)