62MPS0187
DigiKey Part Number
145-62MPS0187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MPS0187
Description
HOLE PLUG 0.187" NYLON BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hole Plug 0.187" (4.75mm) Nylon Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
62MPS0187 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Black
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Hole Diameter
0.187" (4.75mm)
Packaging
Bulk
Flange Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Part Status
Active
Panel Thickness
0.063" (1.59mm) 1/16"