MWSLT-1-19
DigiKey Part Number
RPC1241-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWSLT-1-19
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE PUSH IN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Natural Push In 0.190" L x 0.100" H (4.83mm x 2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MWSLT-1-19 Models
Category
Color
Natural
Manufacturer
Essentra Components
Length
0.340" (8.64mm)
Series
Width
0.080" (2.03mm)
Packaging
Bulk
Height
0.190" (4.83mm)
Part Status
Active
Panel Hole Size
0.067" (1.70mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Type Attributes
Hinged, Micro, Top Lock
Features
Flame Retardant
Opening Size
0.190" L x 0.100" H (4.83mm x 2.54mm)
Panel Thickness
0.063" (1.60mm)