FT10S905D3BACAPOB
DigiKey Part Number
6008-FT10S905D3BACAPOB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FT10S905D3BACAPOB
Description
10" ARM PCAP TOUCH PC (S905D3)
Customer Reference
Detailed Description
Panel PC ARM® Cortex®-A53, 4 Core eMMC, 64GB LPDDR4 (2GB Installed)
Category
Display Type
9.7" Touchscreen
Manufacturer
faytech
Features
Expansion Interface
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
12VDC
Part Status
Active
Mounting Type
Rack Mount, VESA Mount, Wall Mount
Type
Panel PC
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C