E58/11/38-4F1
E58/11/38-4F1
E58/11/38-4F1
DigiKey Part Number
1779-1464-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E58/11/38-4F1
Description
FERRITE CORE E
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated Ferrite Core E Type Length 1.496" (38.00mm) Width Diameter 0.433" (11.00mm) Height
Category
Core Type
E
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.433" (11.00mm)
Part Status
Active
Width
1.496" (38.00mm)