CAB505RF-0100-A-1-E
DigiKey Part Number
2073-CAB505RF-0100-A-1-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB505RF-0100-A-1-E
Description
COAX CBL MHF1 TO RP-SMA 3.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to RP-SMA RG-178 3.937" (100.00mm)
EDA/CAD Models
CAB505RF-0100-A-1-E Models
Length
3.937" (100.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C