GTM43007-B6030-FW(R)
GTM43007-B6030-FW(R)
GTM43007-B6030-FW(R)
DigiKey Part Number
1939-1070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTM43007-B6030-FW(R)
Description
AC/DC CONVERTER 30V 60W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 30V 90 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
GTM43007-B6030-FW(R) Models
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
89%
Operating Temperature
-10°C ~ 45°C
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 0.89" H (101.6mm x 50.8mm x 22.5mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
30V
Current - Output 1
2 A